CCA Teachers
CCA Teachers
CCA Type |
CCA Name |
Teacher ICs |
Email Address |
Physical Sports |
Basketball (Boys) |
Soh Yen Meng (OIC) |
|
Vince Ding Jen Han |
|||
Marcus Aw Yu Kian |
|||
Football (Boys) |
Anwarul Nizam Bin Mohd Ismail (OIC) |
||
Muhamad Hashim Bin Abdul Majid |
|||
Ang Ruixiang |
|||
Floorball (Boys and Girls) |
Dzafiirah B Mohd Hakim (OIC) |
||
Daniel Tan Chin Juay |
|||
Muhammad Irwan Bin Jamal |
|||
Vicknesh S/O Kunnasekaran |
|||
Judo (Boys and Girls) |
Rio Elijah Chua Ghee Hian (OIC) |
||
Wee Swee Kee |
|||
Low Wee Kie Jasmine |
|||
Jazreel Toh |
|||
Netball (Girls) |
Amalina Abdul Samad (OIC) |
||
Ezra Toh |
|||
Siti Sapiya Bte Mohd Sumri |
|||
Wushu (Boys and Girls) |
Ronnie Yeo (OIC) |
||
Vanessa Ng Mei Leng |
|||
Chua Wen Min Audrey |
|||
Uniformed Groups |
Boys' Brigade (Boys) |
Andy Chong Weng Keong (OIC) |
|
Ho Wee Khong |
|||
Girls' Brigade (Girls) |
Rachel Yong Lai Kuan (OIC) |
||
Tan Chan Jong |
|||
Girl Guides (Girls) |
Siti Nurhizah (OIC) |
||
Uma Magheswary D/O Pandyan |
|||
Jane Koh Bao Ru |
|||
National Police Cadet Corps (NPCC) (Boys and Girls) |
Tan Wei Jing (OIC) |
||
Kervin Tang Cheok Yean |
|||
Nur Adilah Binte Jasman |
|||
Mohamed Hairi Bin Nor Azmi |
|||
National Cadet Corps (NCC) (Land) (Boys) |
Sean Oh Boon Chong (OIC) |
||
Azlinah Binte Wahed |
|||
Charles Wong Wai Kit |
|||
Red Cross Youth (Boys and Girls) |
Phua Li Xian (OIC) |
||
Ho Ying Yee |
|||
Raidah Binte Moktar |
|||
Visual and Peforming Arts |
Angklung/Kulintang and Gamelan Ensemble (Boys and Girls) |
Fazillah Mohd Ismail (OIC) |
|
Siti Nurbaya Binte Rameh |
|||
Liang Qi Di |
|||
Daniel Chong Jun Zheng |
|||
Choir (Boys and Girls) |
Nur Nadzirah Binte Abdul Halim Kadri (OIC) |
||
Rachel Teo |
|||
Minnoli C. |
|||
Guzheng Ensemble (Boys and Girls) |
Aw Lay Hoon (OIC) |
||
Kitty Tan |
|||
Leo Sing Ann |
|||
Modern Dance (Boys and Girls) |
Joanne Toh Chui Theng (OIC) |
||
Jessica Heng Yee Pei |
|||
Yu Hong Hong |
|||
Symphonic Band (Boys and Girls) |
Lee Heng Han (OIC) |
||
Serina Tan |
|||
Phang Shi Hui |
|||
Speech & Drama (Boys and Girls) |
Tan Yin Wei (OIC) |
||
Eugene Ling |
|||
Aaron Yeo (OIC) |
|||
Martini Rahmat |
|||
Club & Society |
Media Resource Club (Boys and Girls) |
Ng Wee Chung (OIC) |
|
Gomathi Gunaseelan |
|||
Joyce Lee |
CCA